Škoda Octavia RS - 2.0 TSI - 180kW (245k) a 370Nm

Škoda Octavia RS - 2.0 TSI - 180kW (245k) a 370Nm
28.05.2020

Obyčajná Škoda Octavia RS s neobyčajným výkonom. Škoda po facelifte Octavie rozšírila ponuku verzie RS o špeciálnu edíciu Octaviu RS 245, ktorá v porovnaní s predchádzajúcou najvýkonnejšou Octaviou RS 230, disponuje prepracovaným a výkonnejším agregátom aj sedemstupňovou 2-spojkovou DSG prevodovkou DQ381 (verzia RS 230 6-st. DSG DQ250). Novinkou je tiež „mechanický“ samosvorný diferenciál VAQ (v podstate ide o el. riadenú lamelu spojky imitujúcu mechanický samosvor, známy aj zo sesterských modelov VW GTI Performance a Seat Leon Cupra 280), ktorý umožňuje posunúť limity nedotáčavosti a zlepšuje trakciu pri výjazde zo zákruty. Aby sme nezabudli, pridali ale aj systém OPF (alebo GPF - gas partikel filter), ktorý neteší nás ani majiteľov, ale zjavne len EÚ. Tento model sa v určitých mesiacoch dal zadovážiť ešte bez OPF/GPF. No práve dnes je to model už s filtrom pevných častíc a nálož výkonu a zvuku je už brzdená vo výfuku. Už z názvu je jasné, že technický sériový výkon tejto poslednej Škoda Octavie RS je 245k (180kW) a 370Nm (kód motora DKTB). Naší verní fanúšikovia už vedia, že motory 2.0 TSI v kombinácií s kvalitným prémiovým palivom a dobrým zábehom, častokrát majú reálny sériový výkon vyšší. Tak to bolo aj teraz a reálne nameraný sériový výkon bol 255k a 372Nm. Po dôkladnom niekoľkohodinovom ladení sme výkon zvýšili na úctyhodných 318k (234kW) a 457Nm s krásnym priebehom výkonu a samozrejme s vypnutým obmedzovačom rýchlosti.

Ak máte aj Vy záujem o úpravu, príďte si k nám po ďalšie kone alebo si len príďte dať odmerať a skontrolovať výkon Vášho vozidla. Profituning - sme tu pre Vás na našich pobočkách alebo na sociálnych sieťach Facebook (Profituning), Instagram (Profituning.sk) alebo YouTube (Profituning Slovakia).priama linka na vozidlo >>>
Výber vozidla

profituning-chiptuning-kamiony

Važení klienti, ponúkame Vám možnosť zvýšenia výkonu aj na kamiónoch.

Jednoznačne najčastejšie upravovaným strojom sú kamióny a ťahače, na ktorých dosahujeme skvelé a spoľahlivé výsledky. Nárast výkonu a krútiaceho momentu je vždy individuálny a zaleží od konkrétneho typu vozidla alebo stavebného stroja.

Všetky bližšie informácie Vám rád poskytne
Ján Cehula - 0918 65 65 37
Ivan Šoltýs - 0905 248 460

Traktor

Važení klienti, ponúkame Vám možnosť zvýšenia výkonu aj na priemyselných strojoch a stavebných mechanizmoch.

Jednoznačne najčastejšie upravovaným strojom sú traktory, na ktorých dosahujeme skvelé a spoľahlivé výsledky. Nárast výkonu a krútiaceho momentu je vždy individuálny a zaleží od konkrétneho typu vozidla alebo stavebného stroja.


Všetky bližšie informácie Vám rád poskytne
Ivan Šoltýs - 0905 248 460
Ján Cehula - 0918 65 65 37

V prípade, že sa v našej databáze Vaše vozidlo nenachádza, môže to znamenať, že Vami vybrané vozidlo zatiaľ nebolo pridané do nášho systému alebo jeho úpravu neponúkame. V prípade otázok nás, prosím, kontaktujte.