BMW 530xD (G30) - 3.0 TwinPower Turbo 24V - 195kW (265k) a 600Nm

BMW 530xD (G30) - 3.0 TwinPower Turbo 24V - 195kW (265k) a 600Nm
04.01.2021

Páči sa nám, že aj v dnešnej dobe vyrába BMW motory, ktoré majú veľké výkonové rezervy a upravovať ich výkon je pre nás stále výzvou.

BMW radu 5 je stelesnením moderného prémiového sedanu vyššej strednej triedy. Vďaka svojmu dynamickému, zároveň však elegantnému vzhľadu, presvedčivo spĺňa predpoklady, ktoré sa dnes kladú na vozidlá jeho kategórie: atletická estetika a radosť z jazdy s najmodernejšou technológiou. Pod prednou kapotou sa ukrýva už tradičný naftový 3-litrový radový 6 valec prepĺňaný jedným turbodúchadlom. Technický sériový výkon je 265k (195kW) a 600Nm. Reálne odmeraný sériový výkon bol 266k a 613Nm. Po našej štandardnej softvérovej úprave, sme výkon navýšili na 324k (238kW) 713Nm s ukážkovým priebehom výkonu, či v sérií alebo po úprave.

Krásna limuzína s dávkou výkonu vždy poteší.

Ako býva zvykom, aj pri tejto úprave sme odstránili obmedzovač maximálnej rýchlosti, deaktivovali systém ŠTART-STOP a upravili športový displej, aby zodpovedal aktuálnemu výkonu.
V rámci honby za znížením uvádzanej spotreby resp. emisií CO2, za ich prekročenie sú automobilky pokutované, nám túto funkciu Štart-Stop vnucujú, bez ohľadu na náš záujem alebo názor.
Vzhľadom na to, že funkciu Štart-Stop hodnotíme, ako veľmi nešťastnú slepú uličku, ponúkame túto službu len k chiptuningu. Softvérová služba „deaktivácia Štart-Stop“ je dostupná pre BMW a koncernové vozidlá Audi, VW, Škoda, Seat, Porsche a Lamborghini.

Nevýhody funkcie Štart-Stop sú:
- motory sú bežne stavané na 50 tisíc naštartovaní; s funkciou Štart-Stop sú však zaťažované i päťnásobne,
- reálne hroziace poškodenie turbodúchadla z dôvodu nedostatočného dochladzovania
- opotrebovanie kľukovej hriadele
- degradácia a s ňou súvisiace zníženie životnosti olejovej náplne
- nadmerné opotrebenie štartéra, autobatérie, alternátora ...

 

Ak máte aj Vy záujem o úpravu, príďte si k nám po ďalšie kone alebo si len príďte dať odmerať a skontrolovať výkon Vášho vozidla. Profituning - sme tu pre Vás na našich pobočkách alebo na sociálnych sieťach Facebook (Profituning), Instagram (Profituning.sk) alebo YouTube (Profituning Slovakia).priama linka na vozidlo >>>
Výber vozidla

profituning-chiptuning-kamiony

Važení klienti, ponúkame Vám možnosť zvýšenia výkonu aj na kamiónoch.

Jednoznačne najčastejšie upravovaným strojom sú kamióny a ťahače, na ktorých dosahujeme skvelé a spoľahlivé výsledky. Nárast výkonu a krútiaceho momentu je vždy individuálny a zaleží od konkrétneho typu vozidla alebo stavebného stroja.

Všetky bližšie informácie Vám rád poskytne
Ján Cehula - 0918 65 65 37
Ivan Šoltýs - 0905 248 460

Traktor

Važení klienti, ponúkame Vám možnosť zvýšenia výkonu aj na priemyselných strojoch a stavebných mechanizmoch.

Jednoznačne najčastejšie upravovaným strojom sú traktory, na ktorých dosahujeme skvelé a spoľahlivé výsledky. Nárast výkonu a krútiaceho momentu je vždy individuálny a zaleží od konkrétneho typu vozidla alebo stavebného stroja.


Všetky bližšie informácie Vám rád poskytne
Ivan Šoltýs - 0905 248 460
Ján Cehula - 0918 65 65 37

V prípade, že sa v našej databáze Vaše vozidlo nenachádza, môže to znamenať, že Vami vybrané vozidlo zatiaľ nebolo pridané do nášho systému alebo jeho úpravu neponúkame. V prípade otázok nás, prosím, kontaktujte.