BMW 540xD - 3.0 TwinPower Turbo 24V - 235kW (320k) a 680Nm

BMW 540xD - 3.0 TwinPower Turbo 24V - 235kW (320k) a 680Nm
12.07.2019

Páči sa nám, že aj v dnešnej dobe vyrába BMW motory, ktoré majú veľké výkonové rezervy a upravovať ich je pre nás stále výzvou. BMW radu 5 je stelesnením moderného prémiového sedanu vyššej strednej triedy. Vďaka svojmu dynamickému, zároveň však elegantnému vzhľadu, presvedčivo spĺňa predpoklady, ktoré sa dnes kladú na vozidlá tejto kategórie: atletická estetika a radosť z jazdy s najmodernejšou technológiou. Pod prednou kapotou sa ukrýva naftový 3 litrový radový 6 valec prepĺňaný 2 turbami. Technický sériový výkon je 320k (235kW) a 680Nm. Reálne odmeraný sériový výkon bol 314k a 645Nm. Po náročnom a kvalitnom ladení sme výkon navýšili na úctyhodných 397k (292kW) a 781Nm s ukážkovým priebehom výkonu, či v sérií alebo po úprave. Náš stáli zákazník nám oslovil aj s požiadavkou o vypnutie systému ŠTART/STOP. V rámci honby za znížením uvádzanej spotreby resp. emisií CO2, za ich prekročenie sú automobilky pokutované, nám túto funkciu Start-Stop vnucujú, bez ohľadu na náš záujem alebo názor. Vzhľadom k tomu, že funkciu Start-Stop hodnotíme ako veľmi nešťastnú slepú uličku ponúkame túto službu len k chiptuningu. Služba SW deaktivácia Start-Stop je dostupná pre BMW a koncernové vozidlá Audi, VW, Škoda, Seat, Porsche, Lamborghini. 

Nevýhody funkcie Start-Stop: 
- motory sú bežne stavané na 50 tisíc naštartovaní; s funkciou Start-Stop sú však zaťažované i päťnásobne 
- reálne hroziace poškodenie turbo-dúchadiel z dôvodu nedostatočného dochladzovania 
- opotrebovanie kľukovej hriadele 
- degradácia a s ňou súvisiace zníženie životnosti olejovej náplne 
- nadmerné opotrebenie štartéra, autobatérie a alternátora ....

Krásna limuzína s poriadnou dávkou výkonu vždy poteší. Na záver v tomto prípade došlo ešte k jednej nadštandardnej veci, úprava vzhľadu digitálneho budíka do APLINA style.
Ak máte aj Vy záujem o úpravu, príďte si k nám po ďalšie kone alebo si len príďte dať odmerať a skontrolovať výkon Vášho vozidla. Profituning - sme tu pre Vás.

 priama linka na vozidlo >>>
Výber vozidla
b
Traktor

Važení klienti, ponúkame Vám možnosť zvýšenia výkonu aj na priemyselných strojoch a stavebných mechanizmoch.

Jednoznačne najčastejšie upravovaným strojom sú traktory, na ktorých dosahujeme skvelé a spoľahlivé výsledky. Nárast výkonu a krútiaceho momentu je vždy individuálny a zaleží od konkrétneho typu vozidla alebo stavebného stroja.


Všetky bližšie informácie Vám rád poskytne
Ing. Ivan Šoltýs - 0905 248 460

V prípade, že sa v našej databáze Vaše vozidlo nenachádza, môže to znamenať, že Vami vybrané vozidlo zatiaľ nebolo pridané do nášho systému alebo jeho úpravu neponúkame. V prípade otázok nás, prosím, kontaktujte.